گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
صفحه‌نخست / ورزش / ایران با رکوردشکنی در رده سوم پاراآسیایی ایستاد

ایران با رکوردشکنی در رده سوم پاراآسیایی ایستاد

سومین دوره بازی های پاراآسیایی در حالی به پایان رسید که کاروان ورزشی ایران با کسب ۵۱ مدال طلا، ۴۲ نقره و ۴۳ برنز و ثبت رکوردی جدید در مدال آوری و یک پله صعود نسبت به دوره گذشته در جایگاه سوم ایستاد.

این بازی ها که از ۱۴ مهر به میزبانی اندونزی و در شهر «جاکارتا» آغاز شده بود، امروز (شنبه) به اتمام رسید.

در پایان این رقابت ها، کاروان چین همچون دوره های گذشته در صدر جدول توزیع مدال ها ایستاد و با کسب ۱۷۲ طلا، ۸۸ نقره و ۵۹ برنز به عنوان نخست رسید.

کره جنوبی در رقابتی نزدیک با ایران و رسیدن به ۵۳ طلا، ۴۵ نقره و ۴۷ برنز به مقام دومی دست یافت.

کاروان ورزشی ایران با عملکردی تحسین برانگیز و کسب ۵۱ مدال طلا، ۴۲ نقره و ۴۳ برنز و یک پله صعود نسبت به دوره گذشته در رتبه سوم قرار گرفت.

در روز پایانی این رقابت ها تیم بسکتبال با ویلچر مردان ایران در دیدار فینال با حسالب ۶۸ بر ۶۶ از سد ژاپن گذشت تا آخرین طلای کاروان کشورمان را ضرب کند.

ورزشکاران ایران نمایش مناسبی در جاکارتا داشتند و در این میان «شاهین ایزدیار» در شنا با رسیدن به ۶ مدال طلا و یک نقره یکی از ستاره های بی بدیل این دوره از بازی ها بود.

ژاپن با ۴۵ طلا، ۷۰ نقره و ۸۳ برنز به مقام چهارمی رسید و اندونزی با به دست آوردن ۳۷ طلا، ۴۷ نقره و ۵۱ برنز در جایگاه پنجم قرار گرفت.

اسامی کامل مدال‌آوران کاروان ایران در زیر آمده است:

طلا
شاهین ایزدیاد در شنا (۶ طلا)
بونس سیفی‌پور دو و میدانی
رقیه شجاعی در تیراندازی
ساره جوانمردی در تیراندازی
وحید علی نجیمی در دو و میدانی
علیرضا قلعه‌ناصری در دو و میدانی
عذرا مهدوی‌کیا در دو و میدانی
امیر جعفری در وزنه‌برداری دسته ۶۹ کیلوگرم
محمدرضا احمدی در دوومیدانی پرتاب وزنه
مهدی اولاد (۲ طلا) در دو و میدانی پرتاب وزنه و دیسک
ساره جوانمردی در تپانچه بادی
بتول جهانگیری در دو و میدانی پرتاب وزنه
روح‌الله رستمی در وزنه‌برداری دسته ۷۲ کیلوگرم
فرزاد سپهوند در دو و میدانی پرتاب دیسک
حسین خرسند امیری در دو و میدانی پرتاب دیسک
تیم شطرنج بانوان کلاس B2-B3
عاطفه نقوی در شطرنج کلاس B2-B3
امید کریمی در شطرنج کلاس B2-B3
علیرضا مختاری در دو و میدانی پرتاب وزنه
هاشمیه متقیان در دو و میدانی پرتاب دیسک
وحید نوری در جودو وزن ۹۰ کیلوگرم
احسان موسوی‌نژاد در جودو وزن ۱۰۰ کیلوگرم
محمدرضا زندی در تیروکمان
عارف بهاروند در دو و میدانی
مهناز امینی در پرتاب نیزه
آرزو رحیمی در پرتاب وزنه
امید ظریف در دو و میدانی
زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی تیر و کمان (تیم میکس ریکرو)
مهدی علیزاده در پرتاب نیزه
حامد امیری در پرتاب وزنه
تیم والیبال نشسته مردان
وحید علی نجیمی در دو و میدانی
سجاد محمدیان در پرتاب وزنه
محمد الوان‌پور در پرتاب نیزه
حمید اسلامی در دو و میدانی
الناز دارابیان در پرتاب دیسک
سامان پاکباز در پرتاب دیسک
پیمان نصیری در دو و میدانی
سیدحامد صلحی پور در وزنه برداری دسته ۹۷ کیلوگرم
تیم شطرنج بانوان در کلاس B3 – B2
تیم گلبال مردان
سیامند رحمان در وزنه برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم
عشرت کردستانی در پرتاب وزنه
حامد امیری در پرتاب نیزه
تیم بسکتبال با ویلچر مردان

نقره
جاوید احسانی شکیب در پرتاب دیسک
علی الفت‌نیا در دو و میدانی
زهرا صالحی در پرتاب نیزه
هاجر صفرزاده در دو و میدانی
نورمحمد آرخی در پرتاب وزنه
سامان پاکباز در پرتاب وزنه
سمیرا ارم در تپانچه ۱۰ متر بادی
هاشمیه متقیان در پرتاب نیزه
مختاری در پرتاب دیسک
صالح فرج‌زاده در پرتاب وزنه
زهرا نعمتی در ریکرو
فریبا زنده بودی در شطرنج
بهزاد عزیزی در پرتاب نیزه
جلیل باقری در پرتاب دیسک
یوسف یوسفی در وزنه برداری دسته ۵۹ کیلوگرم
علی اصغر جوانمردی در پرتاب وزنه
تیم شطرنج مردان
تیم شطرنج بانوان
​اسدالله عظیمی در دو و میدانی
نادر مرادی در وزنه برداری دسته ۸۰ کیلوگرم
هاشم رستگاری در دو و میدانی
تیم ملی والیبال نشسته بانوان
جلیل باقری در پرتاب وزنه
هاجر صفرزاده در دو و میدانی
تیم جودوی نابینایان مردان
شاهین ایزدیار در شنا
محمد خالوندی در پرتاب نیزه
فائزه کرمانی در پرتاب نیزه
مسعود حیدری در پرتاب دیسک
مرضیه صدقی در پرتاب وزنه
فرشته مرادی در پرتاب وزنه
هرمز سیدی در پرتاب نیزه
داودعلی قاسمی در دو و میدانی
محمدرضا خیرالله‌زاده در جودو وزن ۱۰۰ کیلوگرم
تیم تیراندازی در میکس کامپوند
امان‌الله پاپی در پرتاب نیزه
محسن کائیدی در پرتاب نیزه
ملیحه صفایی در شطرنج
فاطمه برقول در شطرنج
تیم شطرنج بانوان در کلاس B1
علی اکبر غریب شی در وزنه برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم
منصور پورمیرزایی در وزنه برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم
عبدالرضا جوکار در پرتاب نیزه

برنز
علی امیدی در دو و میدانی
امید ظریف صنایع در دو و میدانی
داودعلی قاسمی در دو و میدانی
احمد اجاقلو در دو و میدانی
عذرا مهدوی‌کیا در پرتاب نیزه
سولماز بازرگان در پرتاب دیسک
مسعود حیدری در پرتاب وزنه
حمزه محمدی در وزنه‌برداری دسته ۶۵ کیلوگرم
مهدی علیزاده در پرتاب وزنه
امید ظریف در دو و میدانی
آرین لطفی در پرتاب دیسک
فاطمه برقول در شطرنج
لیلا زارع‌زاده در شطرنج
سیدعرفان حسینی در پرتاب نیزه
زهرا برناکی در پرش طول
حسن جان‌فشان در تنیس روی میز
حامد امیری در پرتاب دیسک
میثم بنی طبا در جودو وزن ۶۰ کیلوگرم
رضا غلامی در جودو وزن ۶۶ کیلوگرم
شطرنج نابینایان گروه B1 آقایان
مجید کاکوش در تیراندازی با کمان
فرهاد کهریزی در دو و میدانی
هاجر صفرزاده در دو و میدانی
شیلا حدادی در پرتاب دیسک
ژیلا یوسفی در پرتاب دیسک
بتول جهانگیری در پرتاب نیزه
تیم ملی گلبال بانوان
امین عبدل پور در دو و میدانی
شهلا حدیدی در پرتاب وزنه
جواد حردانی در پرتاب نیزه
احمد اجاقلو در دوومیدانی
علیرضا مختاری در پرتاب دیسک
محمد خالوندی در پرتاب دیسک
امیر خسروانی در دوومیدانی
امیر جعفری در جودو وزن ۷۳ کیلوگرم
فریبا زنده‌بودی در شطرنج
سامان رضی در وزنه‌برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم
محمدحسین کریمی در شنا
میکائیل دیانی در دو و میدانی
پروین مقدم در پرتاب وزنه
یونس سیفی پور در پرتاب وزنه
فریبا زنده‌بودی در شطرنج

منبع: ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *