گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
صفحه‌نخست / درباره ما

درباره ما

صادق نیوز یک سازمان رسانه ای نوپا است که تلاش می کند اخبار و اطلاعات را از طریق وب سایت، تلفن همراه و ابزارهای الکترونیکی قابل حمل به صورت بی طرفانه در اختیار مخاطبان خود در سرتاسر دنیا قرار دهد، فعلا فقط به زبان فارسی. اخبار و اطلاعات ما از مرکزیت تهران تدوین و توزیع می شود؛ در عین حال شهروند خبرنگاران ما از شهرهای مختلف نیز نقش مهمی در تهیه و تولید این محتواها دارند.
در کنار رویدادهای خبری، گزارش های مهم و تازه، متنوع و تحلیلی نیز از طریق این رسانه پخش می شود.
خبرنگاران صادق نیوز انعکاس دقیق و صحیح خبر و تحلیل واقعیات را رسالت خود دانسته و علاقه مند هستند ضمن افزایش سواد رسانه ای مخاطبان و تأثیرگذاری بر افکار عمومی ، موجب افزایش مهارت‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی صحیح نزد بازدیدکنندگان گردند.
در این مسیر تعامل با مخاطب را بهترین میانبر می دانیم چرا که موجب طرح افکار و نشر نگرش‌های جدید در میان افراد جامعه شده و با تأکید بر برخی نگرش‌ها، جنبه‌های مثبت یا منفی، آن را آشکار می‌سازد. تعامل شما مخاطبان، جهت گیری اصلی ما را دقیق یا اصلاح خواهد نمود. سعی می کنیم هر خبر و رویدادی که برای گروه های مختلف مخاطبان جذاب باشد را پوشش دهیم.

 

پایگاه اطلاع رسانی «صادق نیوز» در چهارچوب قانون اساسی کشور جمهوری اسلامی ایران به امر اطلاع رسانی به منظور ارتقای سطح بینش و آگاهی عمومی می پردازد و در این زمینه، خود را مقید به اصول و ارزش های ذیل می داند
ـ اعتقاد به قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی به عنوان میثاق ملی و تفسیری عملی و اجرایی از نوع حکومت مشروع شیعی و ولایی در عصر حاضر
ـ اعتقاد به حفظ منافع ملی هم در عرصه جغرافیایی، یعنی ایران و هم مردم کشور که در تابعیت نظام زندگی می کنند و به قانون اساسی پایبند هستند.
ـ اعتقاد به حفظ حیثیت و کرامت انسانی آحاد مردم مسلمان و آزادی های مشروع آنان و پرهیز از ورود به حوزه شخصی و خصوصی زندگی آنان، مگر در مواردی که موجب تعرض به حقوق و اغفال مردم و آمیخته به مسائل اجتماعی و دارای تبعات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شود.

-در راستای توسعه رسانه ها و مؤسسات خبررسانی برای رقابت با هجمه تبلیغاتی و رسانه ای کشورهای دیگر و افزایش آگاهی عموم مردم و افزایش نقش رسانه ها در حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری می باشد.
– گزارشگران و خبرنگاران صادق نیوز، اخبار و مطالبی را که منبع آن شایعات و اطلاعات غیرقابل تأیید باشد، منتشر نمی‌کنند و تلاش خود را برای خبررسانی مستقل، صادقانه و کثرت‌گرا انجام می دهند.
-اطلاعات و اخبار بر اساس چارچوب‌هایی واقعی منتشر می‌شوند که به درک وقایع و موضوعات خبری کمک کنند، بدون آنکه هیچ خدشه‌ای در انتشار واقعیات یا جانب‌داری درآنها وجود داشته باشد.

تمام مطالب این رسانه باید با لحن و زبانی ملایم و میانه‌رو تهیه شده و منعکس‌کننده روشی متمدنانه، مباحثه بر پایه استدلال‌های منطقی و رعایت اصل احترام به حقوق انسانی تمام افراد مورد بحث باشد. در مطالب این رسانه به هیچ وجه نباید موارد توهین‌آمیز به اعتقادات دینی، فرهنگی یا قومی افراد و گروه‌ها وجود داشته باشد و موازین عمومی احترام و ادب باید رعایت شوند.

صادق نیوز مبلغ سیاست خاص یا مدافع نظام سیاسی یا قانونی خاص نیست و مطالب و جهت‌گیری آن در پوشش خبری نباید در تأیید یا مخالفت با یک نامزد یا گروه انتخاباتی خاص باشد.

تمام مطالب این رسانه، باید دربردارنده توضیحات کافی و سوابق موضوع باشد تا به مخاطبان برای درک اهمیت انتشار هر خبر و عواقب وقایعی که مورد پوشش قرار می‌گیرند کمک کند. روزنامه‌نگاران نباید دیدگاه‌ها یا قضاوت‌های شخصی خود را در گزارش‌های خبری بگنجانند. در مجموع باید از تفسیر پرهیز کرد.

کارکنان و همکاران به هیچ وجه نباید از موقعیت حرفه‌ای یا نام و اعتبار این رسانه برای پیشبرد منافع شخصی خود سوء‌استفاده کنند. به‌ویژه اصل پرهیز از تداخل منافع شخصی با کار حرفه‌ای را محترم بشمارند.

 
امید داریم تا با همکارانی که ذوق، استعداد، سرعت عمل، مسئولیت اجتماعی و اطلاعات وسیعی دارند و به دروازه بانی درست اخبار و ساده‌نویسی مسلط هستند اخبار کمتر ولی مفیدتر و راهگشا را تولید و منتشر نمائیم.
خبرنگاران ما کوشش فراوان خواهند کرد تا اخباری که در اختیار عموم می‌گذارند درست، دقیق و معتبر باشد و در درستی اخباری که به دست می‌آورند، در حد امکان پژوهش و جستجو کرده و آن را با سندیت قوی تصویری و درصورت لزوم، ویدیو زینت دهند.
همکاران متعد هستند که تنها در زمینه تخصصی خود به وظیفه تهیه و تولید، نگارش و بیان خبر بپردازند و حقیقتی را عمداً تحریف یا خراب نکنند و ضمن رعایت منافع ملی، از نیازها و حساسیت‌های مخاطب حساس و هوشیار، آگاه بوده و از حداکثر اختیارات قانون برای طرح شفاف حقایق استفاده کنند. هر گونه اشتباه در انتشار وقایع و اخبار به‌سرعت تصحیح خواهد شد.

 

وقتی که برای دریافت خدمات مانند خبرنامه ها، مسابقات، تالار گفتگو و نظرسنجی اقدام می کنید، ممکن است از شما بخواهیم اطلاعات شخصی نظیر نام، نشانی ایمیل، نشانی پستی، شماره تلفن یا همراه و یا تاریخ تولد خود را وارد کنید.

سایت ما شامل لینک هایی به سایت های دیگر است که در مالکیت نهادهای ثالث قرار دارند. صادق نیوز مسئول محتوای سایت های دیگر نیست و استفاده از آن سایت ها با مسئولیت خود شماست.