گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
صفحه‌نخست / سیاست / “داوطلبان روسی که در سوریه می‌جنگند به دولت ربطی ندارند”

“داوطلبان روسی که در سوریه می‌جنگند به دولت ربطی ندارند”

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه می‌گوید، شهروندان داوطلب روسی که در سوریه به نفع بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور می‌جنگند با دولت روسیه ارتباط ندارند.


سخنگوی کاخ کرملین، دیمیتری پسکوف، در کنفرانسی تلفنی به خبرنگاران گفت: «هر شهروند روسی که در کنار نیروهای دولتی سوریه می‌جنگد داوطلب است و هیچ ارتباطی با وزارت دفاع روسیه ندارد.»
دولت روسیه از حدود دو سال پیش به این سو از دولت بشار اسد در سوریه حمایت نظامی می‌کند. در این مدت گزارشی توسط مسکو مبنی بر اینکه در کنار سربازان ارتش روسیه سربازان دیگری هم به صورت روزمزد به‌کار گرفته شده‌اند، منتشر نشده‌ است.
حضور چنین نیروهایی در کشوری که درگیر جنگ داخلی است بر خلاف قانونی است که شهروندان روسیه را از جنگیدن به صورت مزدور در یک کشور خارجی منع می‌کند.
اما گزارش‌ها حاکی از آن است که آمار تلفات نیروهای روسیه در سوریه بسیار بیشتر از آن است که کرملین ادعا می‌کند.
وزارت دفاع روسیه می‌گوید، از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا کنون، ۱۰ نفر از بستگان نظامیان روسیه در جنگ سوریه کشته شده‌اند. این در حالی است که خبرگزاری رویترز از کشته شدن دست کم ۴۰ سرباز و مزدور روسی در سال ۲۰۱۷ در سوریه خبر می‌دهد.
این خبرگزاری اطلاعات خود را بر اساس گزارش‌‌هایی از خانواده‌ها و دوستان مقام‌ها و یا افراد کشته‌‌شده درسوریه به‌ دست آورده‌ است.
به تناسب گسترش حضور مسکو در سوریه، تلفات نیروهای روسی در جبهه‌های این کشور بیشتر می‌شود. بنا به شواهدی که رویترز دردست دارد، از این ۴۰ کشته ۲۱ نفر مزدور و ۱۷ نفر سرباز بوده‌اند. در مورد ۲ کشته دیگر اطلاعاتی در دست نیست.
وزارت دفاع روسیه گزارش رویترز مبنی بر افزایش تلفات روسیه در ادامه عملیات نظامی در سوریه را رد کرد و آن را ” از اول تا آخر دروغ خواند.”
به نقل از یک خبرگزاری روسیه، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، ایگور کناشنکوف، گفت: «این اولین باری نیست که رویترز قصد دارد عملیات مسکو برای نابود کردن داعش و برگرداندن صلح به سوریه را بی‌اعتبار کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *